Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Uczniowie rozpoczynają przerwę świąteczną. Miasto prowadzi rozmowy na temat kontynuowania bezpłatnej opieki nad dziećmi, gdyby strajk nauczycieli trwał nadal

j
środa, 17.04.2019 r.
godz. 16.31
j | środa, 17.04.2019 r., godz. 16.31
Uczniowie rozpoczynają przerwę świąteczną. Miasto prowadzi rozmowy na temat kontynuowania bezpłatnej opieki nad dziećmi, gdyby strajk nauczycieli trwał nadal
fot. UMP

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa strajk nauczycieli. Od czwartku uczniowie rozpoczynają przerwę świąteczną

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

Aktualnie w strajku uczestniczy 189 poznańskich placówek. Z protestu jak już wcześniej informowaliśmy wycofało się kilka przedszkoli. Wszystkie egzaminy ósmoklasistów, włącznie ze środowym sprawdzianem z języków obcych, przebiegły bez zakłóceń.

Ofertę zajęć dla uczniów, na czas nauczycielskiego protestu, przygotowały między innymi poznańskie instytucje kultury i sportu. Z oferty można było korzystać do środy. Od czwartku do wtorku w szkołach trwa przerwa świąteczna. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa strajk, ale miasto już zapowiada, że prowadzone są rozmowy na wypadek, gdyby taka sytuacja nadal miała miejsce po świętach.

Trwają rozmowy w sprawie możliwości kontynuowania bezpłatnej opieki nad dziećmi przez NGO-sy i domy kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych także po Świętach Wielkanocnych. Miasto Poznań rozpatruje też możliwość kontynuowania pozostałych zajęć sportowych i kulturalnych. Wszystko zależy od tego, czy uda się wypracować porozumienia pomiędzy rządzącymi a związkowcami. Od tego zależy, jak długo potrwa strajk – informują miejscy urzędnicy.

Rodzice, którzy chcą zasięgnąć informacji na temat strajku nauczycieli mogą dzwonić na Poznań Kontakt - tel. 61 646 33 44 (od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 20).

Przypominamy, też, że dziś o godzinie 20:00 na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się kolejny Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem w geście poparcia dla strajkujących nauczycieli.Pisaliśmy o tym tutaj.

Reklama