Reklama
Reklama

Prokuratura nie zgadza się z uniewinnieniem Adama Z. Będzie apelacja

Poznańska prokuratura nie zgadza się z wyrokiem uniewinniającym Adama Z.

Oskarżyciele przekonywali, że mężczyzna dopuścił się zabójstwa z zamiarem ewentualnym i żądali dla niego kary 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei sąd orzekł, że Adam Z. nie popełnił żadnego przestępstwa i wydał wyrok uniewinniający.

Prokurator Magdalena Mazur-Prus podkreśliła, że w środę usłyszeliśmy tylko krótkie uzasadnienie wyroku. Teraz oskarżyciele poproszą o uzasadnienie na piśmie, a następnie złożą apelację.

Prokuratura nie zgadza się np. z wnioskami wyciągniętymi z przebiegu eksperymentu procesowego. - Przyjęcie, że oskarżony nie mógł w czasie wyliczonym na podstawie zapisów monitoringu dokonać zarzucanego mu przestępstwa, nie do końca jest zgodne z poczynionymi ustaleniami. Idąc z Ewą Tylman oskarżony przemieszczał się z określoną prędkością, natomiast po zdarzeniu prędkość była dwukrotnie większa. Sąd nie wziął pod uwagę, że człowiek w emocjach i pod wpływem adrenaliny może działać w sposób szybszy, niekontrolowany, wręcz zaistniała sytuacja może kogoś napędzać do określonego działania - oceniła prok. Mazur-Prus.

Prokuratorzy nadal twierdzą, że Adam Z. popełnił zarzucany mu czyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro