Reklama
Reklama

Sprawa Ewy Tylman: Adam Z. został uniewinniony!

Prawdopodobnie w środę zapadnie wyrok w sprawie śmierci Ewy Tylman.

Trwający od 2,5 roku proces wzbudzał wielkie zainteresowanie opinii publicznej. Na ławie oskarżonych zasiadł Adam Z., który prawdopodobnie jako ostatni widział kobietę żywą.

W ubiegłym tygodniu wygłoszono mowy końcowe. Przedstawiciele prokuratury dokładnie przedstawili swoje ustalenia dotyczące wydarzeń listopadowej nocy. Według śledczych nie ma wątpliwości, że to oskarżony zabił Ewę Tylman, a następnie wrzucił jej ciało do rzeki.

Oskarżyciele żądają dla Z. kary 15-lat pozbawienia wolności. Z kolei obrońca mężczyzny przekonywał, że prokuratura nie zdołała udowodnić jego winy i domagał się uniewinnienia swojego klienta.

Decyzję sądu mamy poznać o 10:30. To jednak prawdopodobnie nie zakończy sprawy: stanowiska obrony i oskarżenia są bardzo odległe, można wiec spodziewać się apelacji jednej ze stron.

  • Aktualizacja
    środa, 17.04.2019 r., godz. 10.45
    Aktualizacja
    środa, 17.04.2019 r., godz. 10.45
    Sąd uznał, że Adam Z. nie popełnił zarzucanego czynu i uniewinnił go od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje możliwość apelacji. Kosztami procesu obciążono Skarb Państwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro