Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

Akademos – nowy Niepubliczny Żłobek w Złotnikach

REKLAMA
wtorek, 23.04.2019 r.
godz. 13.00
REKLAMA | wtorek, 23.04.2019 r., godz. 13.00
Akademos – nowy Niepubliczny Żłobek w Złotnikach

Długo wyczekiwana ciąża, szczęśliwe jej rozwiązanie, upragnione niemowlę, poza którym świata nie widzisz… Przychodzi jednak taki moment, w którym chcesz wrócić do pracy i zastanawiasz się komu oddać swój skarb pod opiekę – babcie na ogół są zajęte, bo wciąż aktywne zawodowo. Niania zaś nie jest tania i często w kalkulacji okazuje się, że nie warto pracować, aby całą pensję oddać niani. Może zatem żłobek ???

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa

Zapraszamy do Niepublicznego Żłobka AKADEMOS w Złotnikach – to miejsce, w którym zapewnimy Twojemu dziecku odpowiednią opiekę i zadbamy o jego prawidłowy rozwój. Nasze „ciocie” – wykwalifikowane opiekunki żłobkowe – obdarzą Twoje dziecko dużą uwagą, wesprą w rozwoju ruchowym, poznawczym i emocjonalnym. Wraz z nim będą się śmiać, a jeśli będzie trzeba to przytulą i pocieszą. 

Sale, w których przebywają dzieci, są dostosowane do ich wieku i możliwości. Zabawki zaś mają atesty i nadają się dla maluchów poniżej trzeciego roku życia. Oczywiście - jak każdy żłobek - posiadamy odpowiednie wyposażenie, jak np.: łóżeczka, leżaczki, przewijak, pomieszczenie do wyparzania nocników, czy miejsce do przechowywania wózków/ fotelików, itp.

Jednak żłobek to nie tylko opieka nad dzieckiem w trakcie nieobecności rodziców – to także miejsce, w którym maluszek nawiązuje pierwsze przyjaźnie, nabywa nowe umiejętności, ale powinno się też przy tym dobrze bawić. No i właśnie w naszym żłobku stawiamy na naukę przez zabawę

Małym żłobkowiczom oferujemy całą gamę rozmaitych zajęć kształtujących kreatywność, rozwijających ciekawość poznawczą oraz kompetencje społeczne. Dogoterapia, zajęcia ruchowe czy umuzykalniające, język angielski, Kuchcikowo, Mały Naukowiec, bajkoczytanie, kino, koncert czy teatrzyk - lista atutów jest długa. W żłobku dzieci mają zapewnioną dużą ilość bodźców, których nie doświadczyłyby w domowych warunkach, dzięki czemu szybciej się rozwijają.

Dzieci, które chodzą do żłobka, wcześniej niż ich rówieśnicy zaczynają płynniej mówić i chodzić, są bardziej śmiałe i samodzielne – zarówno pod względem ubierania się, jedzenia, czy higieny osobistej. 

Korzyści jakie niesie za sobą uczęszczanie dziecka do żłobka jest naprawdę wiele. „Ciocie” uczą malucha współpracy z innymi dziećmi, poprzez różnorodne formy zajęć wzbogacają jego wyobraźnię, uczą także spontanicznego wyrażania emocji i radzenia sobie z trudnościami.  Dlatego też warto - choćby na kilka godzin dziennie - zapisać dziecko do żłobka. 

Dodatkowym plusem naszego żłobka jest własna kuchnia, w której wszystkie posiłki przygotowywane są tego samego dnia, w którym zostają podane dzieciom. Jest też możliwość wyboru sposobu żywienia dziecka poprzez wybór diety: ogólnej, bezglutenowej czy bezmlecznej.

Chcemy stworzyć żłobek pełen empatii. W komunikacji z dziećmi i rodzicami będziemy się opierać na metodzie Porozumienia Bez Przemocy – oznacza to w skrócie komunikację opartą na rozumieniu uczuć oraz potrzeb własnych i cudzych. Głownie chodzi o to, żeby być w kontakcie ze swoimi emocjami i świadomym tego, czego się chce. Równie ważne jest słuchanie komunikatów nadawanych przez drugą osobę, wyrażanych przez nią potrzeb i stanów emocjonalnych. Dzięki takiej postawie -  uważności na siebie i drugiego - tworzy się przestrzeń do szczerego, lecz wyzutego z agresji i ocen, dialogu. Komunikacja oparta na empatii chroni przed przerzucaniem odpowiedzialności za własne samopoczucie na innych, uczy rozumienia i kontroli emocji.

Decyzja o zapisaniu pociechy do żłobka to sprawa indywidualna i nie należy do najłatwiejszych w życiu. Rodzicom, którzy przecież dotąd mieli dziecko tylko dla siebie, na pewno trudno jest rozstać się z nim na kilka godzin. Czasem jednak warto się odważyć i umożliwić dziecku kontakt z innymi dziećmi oraz udział w zajęciach w żłobku, które będą to dziecko rozwijały w każdym możliwym obszarze. Jeśli podejmiecie Państwo taką decyzję, to zapraszamy do Nas. Niepubliczny Żłobek AKADEMOS w Złotnikach startuje od 01 kwietnia 2019 r. Nabór cały czas trwa i pozostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc! 

Na opłatę miesięczną składa się czesne w wysokości 700 zł / mc + koszt wyżywienia. Nie pobieramy opłaty wpisowej! 

Zachęcamy do kontaktu: 

nr telefonu: 608 040 131
e-mail: przedszkole@akademosprzedszkole.pl

Reklama