Reklama

Czytelnik na fotografii

Wyrazić siebie przez książkę którą czytamy - taki był zamysł akcji "Książki - Portrety", zorganizowanej w niedziele w księgarni Bookarest, w Starym Browarze. Fotograf Maciej Sypniewski robił zdjęcia tym wszystkim, którzy mieli ochotę sfotografować się ze swoją ulubioną lekturą. Zdjęcia będzie można oglądać przez miesiąc.

Portret z ulubioną książka ma na celu pokazanie części nas samych. Może być obrazem, żartem lub opowieścią o danej osobie. Pomysłodawcą akcji jest fotograf Maciej Sypniewski.

Czytanie to czynność bardzo intymna. Wybór lektury jest wyborem indywidualnym i często świadczy o osobowości czytelnika. Chętnych do takiej formy pokazania siebie nie brakowało.

Fotografowi udało się zrobić ponad siedemdziesiąt zdjęć. Fotografowali się zarówno ci którzy o akcji dowiedzieli się wcześniej i mogli przygotować swoją ulubiona książkę, jak i ci którzy zostali zaskoczeni w samej księgarni.

Zdjęcia z akcji "Książki - Portety" będzie można oglądać w Atrium Starego Browaru od 23 kwietnia. Właśnie tego dnia obchodzony będzie Światowy Dzień Książki. Wystawa potrwa miesiąc.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro