Reklama
Reklama

Prowadzili fikcyjny obrót opakowaniami kartonowymi. Wielomilionowe straty dla budżetu państwa

fot. CBA

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby związane z grupą przestępczą zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT.

Z ustaleń śledczych wynika, że pod pozorem działalności gospodarczej grupa prowadziła fikcyjny obrót opakowaniami kartonowymi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie grupy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wystawili blisko 1500 faktur VAT na kwotę ponad 41 mln zł dokumentując pozorną sprzedaż. Następnie występowali o zwrot naliczonego VAT czym wyrządzili szkodę w mieniu Skarbu Państwa na co najmniej 9.5 mln zł. Fikcyjny obrót towarem miał miejsce pomiędzy co najmniej 6 podmiotami gospodarczymi zarejestrowanymi na terenie Polski i jednym na terenie Czech -
informuje CBA.

Po zakończeniu czynności zatrzymani trafią do poznańskiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, oszustwa oraz prania brudnych pieniędzy.

Wcześniej do tej samej sprawy zatrzymano 5 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro