Niespodzianki nie było: Warta przegrała pod Jasną Górą

Nie było niespodzianki w meczu Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań.

Zespół spod Jasnej Góry pewnie zmierza po awans do Lotto Ekstraklasy, z kolei Zieloni zapewne do końca będą drżeć o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze, więc wskazanie faworyta tego spotkania nie było trudne.
Pierwsze 45 minut mogło jednak napawać kibiców Warty optymizmem. Gdyby w sytuacji sam na sam lepiej spisał się Jakóbowski, to goście mogliby cieszyć się nawet z prowadzenia. Ostatecznie jednak bramki nie padły, ale był to niezły prognostyk przed drugą połową.
Niestety, tuż po zmianie stron piłkę do własnej siatki posłał Kieliba, a to pozwoliło gospodarzom kontrolować grę i spokojnie czekać na kolejne okazje. Te przyszły w końcówce spotkania i ostateczni Raków mógł cieszyć się z wygranej 3:0.
31 punktów zdobytych w 28 meczach daje obecnie 12. miejsce w tabeli i 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. W najbliższą sobotę Warta podejmie GKS 1962 Jastrzębie.
Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 (0:0)
1:0 Kieliba (49. min, sam.) 2:0 i 3:0 Szczepański (81. i 90.)
Raków: Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Petrasek - Bartl, Figiel, Schwarz, Domański (77. Szczepański), Listkowski (81. Góra), Kun - Lewicki (87. Eze)
Warta: Lis - Szymusik, Kieliba, Bodzioch (62. Wypych), Jasiński - Grobelny Ż (77. Sobol), Kalupa - Jakóbowski (62. Fadecki), Janicki, Kiełb - Żebrakowski.