Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1004 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Biegacze opanowali miasto. „To jest naprawdę terror”

j
niedziela, 14.04.2019 r.
godz. 12.35
j | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 12.35
Biegacze opanowali miasto. „To jest naprawdę terror”
fot. Czytelnik

Według zapowiedzi utrudnienia mają się zakończyć ok. 14.

Dzisiejszy półmaraton spowodował spore utrudnienia i zmiany na ulicach Poznania. Start i meta biegu zlokalizowane zostały w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich - trasa obejmuje jedną pętlę ulicami miasta o długości 21,097 km. Od samego rana docierają do nas sygnały zdenerwowanych kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, którzy stoją w korkach, lub długo oczekują na swój tramwaj, czy autobus.

Na przystankach, brak tramwaju na horyzoncie - i zaraz jak zwykle usłyszymy, że trzeba było siedzieć do godziny 13 w domu. To jest skandal, że nie blokuje się tylko jakiejś części Poznania. To nie wystarczy, trzeba zablokować całe miasto - dodaje. To jest naprawdę terror i to dosłownie. Same klaksony słychać – kończy.

Maraton zorganizowany w Niedzielę Palmową przed świętami. Kto ustalił taki termin. Dla wielu ludzi jest to jedyny dzień, kiedy mogą zrobić zakupy. Wszystko zablokowane, w żaden sposób nie dało się przejechać. Organizacja ruchu dla kierowców fatalna – pisze Czytelniczka.

Policjanci informują, że na trasie biegu nie odnotowano żadnych incydentów. MPK natomiast informuje o sporych utrudnieniach. Miasto jest zablokowane, nie działają śluzy. Tramwaje spóźniają się nawet kilkadziesiąt minut. Podobnie jest z autobusami. Taka sytuacja naszym zdaniem może jeszcze potrwać około 1-1,5 godziny – mówi kierownik ruchu CNR MPK. Choć jesteśmy w miejscach utrudnień niewiele możemy zrobić – dodaje.

O utrudnieniach dla kierowców pisaliśmy tutaj. Natomiast informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej znaleźć można tutaj.

AKTUALIZACJA
niedziela, 14.04.2019 r.,
godz. 13.00

AKTUALIZACJA | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 13.00

Jak informuje MPK powoli niemal wszystkie linie tramwajowe wracają na swoje trasy. Problemy mogą mieć jeszcze tramwaje linii nr 6, 13 i 15, które kursują w okolicach mety Półmaratonu.

Reklama