Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 13

Niebezpieczna sytuacja na Krzesinach. PKP zostanie poproszone o sprawdzenie funkcjonowania wszystkich przejazdów kolejowych w mieście

j
sobota, 13.04.2019 r.
godz. 16.45
j | sobota, 13.04.2019 r., godz. 16.45
Niebezpieczna sytuacja na Krzesinach. PKP zostanie poproszone o sprawdzenie funkcjonowania wszystkich przejazdów kolejowych w mieście

W nocy z wtorku na środę na przejeździe kolejowym w okolicy ul. Niżańskiej i Sandomierskiej szlabany zaczęły się zamykać, gdy pociąg przejechał. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Całą sytuację nagrała mieszkanka Krzesin, która w nocy wracała do domu. Rowerzystka na szczęście zauważyła nadjeżdżający pociąg, ale film ku przestrodze opublikowała w internecie. Gdybym nie zauważyła pociągu pewnie źle by się to dla mnie skończyło. Brak słów na PKP. Nie zostawię tak tego! - komentowała mieszkanka Krzesin.

Komisja ustala okoliczności zbyt późnego opuszczenia automatycznych rogatek na przejeździe kolejowo-drogowym w Krzesinach. Obecnie urządzenia działają prawidłowo. Wpływ na sytuację na przejeździe mogła mieć awaria pociągu towarowego. Komisja wyjaśni między innymi dochowanie wszystkich procedur przez dyżurnego ruchu w takiej sytuacji. Nieprawidłową sytuację na przejeździe zarejestrował system. Wprowadzone zostały procedury bezpieczeństwa na czas sprawdzenia urządzeń – informował w czwartek Karol Jakubowski z PKP PLK.

W sprawie głos zabrał też zastępca prezydenta Poznania. Na moje polecenie Dyrekcja ZDM skontaktowała się z PKP w sprawie bezpiecznego działania przejazdu kolejowego na Krzesinach w Poznaniu. Uzyskaliśmy informację, że kolej tę rogatkę dziś w nocy naprawiła - poinformował w piątek na swoim profilu na Facebooku Mariusz Wiśniewski. Niezależnie od tego ZDM wystąpi w imieniu Miasta do PKP, aby sprawdzono prawidłowe funkcjonowanie wszystkich przejazdów kolejowych na terenie Poznania – dodał zastępca prezydenta Poznania.

Reklama