Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Dzieci z poznańskiej szkoły mają szansę wyjechać na Finały Mistrzostw Świata Odyseja Umysłu w USA. Pomożesz spełnić marzenia?

j
sobota, 13.04.2019 r.
godz. 13.30
j | sobota, 13.04.2019 r., godz. 13.30
Dzieci z poznańskiej szkoły mają szansę wyjechać na Finały Mistrzostw Świata Odyseja Umysłu w USA. Pomożesz spełnić marzenia?
fot. zrzutka.pl

Rodzice nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów wyjazdu, dlatego zorganizowano zbiórkę. Liczy się każdy grosz.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Drużyna dzieci z poznańskiej Szkoły Podstawowej SSP nr 3 „Dębinka” zyskała tytuł Laureatów I stopnia Ogólnopolskiego Finału konkursu Odyseja Umysłu 2019 w Gdyni w problemie 2 „Do zobaczenia w ukryciu”, w pierwszej kategorii wiekowej i zdobyła tytuł Mistrzów Polski. Przed zdolnymi uczniami przygoda życia, ale nie wiadomo, czy wyjazd dojdzie do skutku.

Możliwości finansowe rodziców odpowiadają jedynie części tej sumy, dlatego kierujemy gorącą prośbę o wsparcie tej wyjątkowej grupy dzieci w realizacji marzenia, jakim jest zdobycie Mistrzostwa Świata kreatywności w USA – informują organizatorzy zbiórki. Drużyna musi sama pokryć koszty przelotu, noclegów, wiz, przejazdów, wyżywienia i ubezpieczeń. Musimy uzbierać aż 80 tysięcy złotych, prosimy o pomoc. Każda kwota będzie krokiem do spełnienia tego marzenia – dodają.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży od przedszkoli po uczelnie wyższe. W Polsce funkcjonuje od 28 lat. Program na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczestnicy rozwijają umiejętności działania w warunkach niedoboru czasu, środków i informacji, uczą się improwizacji, podziału zadań, oceny ryzyka i wyciągania wniosków z popełnionych błędów. Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe – wyjaśnia dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu.

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć tutaj. Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę i pomóc dzieciom z poznańskiej szkoły spełnić marzenie mogą to zrobić tutaj.

Reklama