Reklama
Reklama

Zabijał psy, potem palił ich szczątki w piecu. Aktywistom udało się uratować trzy czworonogi

fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals/FB
fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals/FB

Stowarzyszenie Help Animals otrzymało zgłoszenie o możliwości znęcania się nad psami. Po sprawdzeniu doniesienia okazały się prawdziwe.

Interwencja kaliskich aktywistów dokonana wraz z policją potwierdziła, że w miejscowości Śliwniki rzeczywiście dochodziło do makabrycznego procederu. Dochodzenie wykazało, że mieszkaniec wsi zabijał psy, a potem palił je w piecu. Resztki szczątek, które nie uległy spaleniu, zakopywał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Według relacji dziennikarzy infostrow.pl na początku podejrzany nie przyznawał się do winy, jednak po pewnym czasie zaczął płakać, wyznając zarzucane mu czyny. Mężczyzna pokazał nawet miejsce, w którym składał niedopalone szczątki zabitych czworonogów. Znaleziono tam pozostałości po dwóch psach.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze z Ostrowa, wynika, że te dwa psy nie były jedynymi, a nieludzki proceder mógł trwać nawet kilka lat. Aktywistom z Help Animals udało się uratować przed podobnym losem trzy zwierzęta.

Makabryczne odkrycie rozpoczęło policyjne śledztwo. Będzie ono prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro