Reklama
Reklama

Okrągły stół w sprawie poznańskiego dworca. Wojewoda zaprasza prezydenta

fot. PKP PLK

W poniedziałek mają odbyć się rozmowy odnośnie jednej z bardziej palących kwestii, w której dogadać muszą się lokalny samorząd z rządem.

- Ostatnio z różnych stron pojawiały się sprzeczne informacje w sprawie poznańskiego dworca. Pora usiąść do wspólnego stołu, aby rozwiać wątpliwości i nakreślić strategię postępowania - napisał na swoim twitterowym koncie wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann. - Liczy się wspólny interes poznaniaków i Wielkopolan - dodał wielkopolski przedstawiciel strony rządowej.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA


W rozmowie z jednym z komentujących użytkowników Zbigniew Hoffmann zdradził też swoje zapatrywania odnośnie koncepcji nowego dworca. - W mojej ocenie dworzec powinien przede wszystkim pełnić funkcje dworcowe. Komercja to drugorzędna funkcja - zaznaczył wojewoda.

W rozmowach, które odbędą się 15 kwietnia w budynku Urzędu Wojewódzkiego mają wziąć udział przedstawiciele poznańskiego samorządu, z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem na czele, a także reprezentanci spółek PKP.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro