Reklama
Reklama

Poznański sędzia kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Byłby czwartym poznaniakiem w tym organie

fot. Wikipedia

Głosowanie nad nominacją Wojciecha Sycha ma się odbyć jeszcze w trakcie trwającego posiedzenia Sejmu, ale ju po świętach, 25 kwietnia.

Klub Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego zgłosił kandydaturę Wojciecha Sycha. Ma on zastąpić Sławomirę Wronkowską-Jaśkiewicz, której kończy się kadencja. Może to następić po głosowaniu, które odbędzie się po świętach.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Wojciech Sych to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1995 r. jest sędzią - najpierw zasiadał w Sądzie Rejonowym. W 2001 r. odebrał nominację do Sądu Okręgowego. W 2005 r. obronił doktorat i od tego czasu posługuje się tytułem doktora nauk prawniczych. Z kolei w 2018 został powołany do Sądu Najwyższego, gdzie orzeka w Izbie Karnej.

Sędzia Sych byłby czwartym związanym z Poznaniem członkiem Trybunału Konstytucyjnego. Obecnie prócz przewodniczącej Julii Przyłębskiej zasiada w niej dwóch naukowców związanych z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Chodzi o Justyna Piskorskiego i Andrzeja Zielonackiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro