Reklama

Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego startuje do Europarlamentu z wielkopolskiej listy Kukiz'15

fot. Marek Jurek/FB

Europoseł Prawicy Rzeczypospolitej zapowiadał, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zdanie jednak zmienił i o mandat będzie się ubiegał w Poznaniu.

Marek Jurek usiłował zbudować szeroką katolicką koalicję - co się jemu nie powiodło. W rezultacie, w marcu zadeklarował, że nie widzi dla siebie miejsca w żadnym bloku politycznym. W polityce jednak wszystko szybko się zmienia, zmieniło się też nastawienie lidera PR. To za sprawą ustaleń z Pawłem Kukizem i prowadzonym przez niego ruchem.

- Po licznych rozmowach z moimi współpracownikami (którzy są współautorami wszystkiego, co zrobiłem przez ostatnie pięć lat), z przyjaciółmi, z wyborcami, podjąłem jednak decyzję o kandydowaniu w wyborach europejskich - poinformował na swoim twitterowym koncie Jurek. Polityk będzie wielkopolską "jedynką" na liście Ruchu Kukiz"15.

Marek Jurek był kiedyś członkiem Prawa i Sprawiedliwości, jednak odszedł z tej partii w 2007 r., po kolejnej nieudanej inicjatywie zmian w konstytucji, mającej na celu ochronę życia od chwili poczęcia. Prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński jako zwolennik tzw. kompromisu aborcyjnego, nie chciał wesprzeć jego projektu. Był to jeden z poważniejszych kryzysów politycznych, z którymi musiał się borykać rząd Kaczyńskiego. Tymczasem Jurek rozpoczął budowę własnego prawicowego i wiernego katolickim zasadom stronnictwa. Od 2014 r jest posłem Parlamentu Europejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro