Reklama
Reklama

W niedzielę półmaraton. Część ulic zostanie zamknięta

fot. ZDM
fot. ZDM

W najbliższą niedzielę odbędzie się 12. PKO Poznań Maraton.

Na ulicach stolicy Wielkopolski po raz kolejny rywalizować będą tysiące biegaczy. Tradycyjnie tego typu imprezy oznaczają jednak pewne utrudnienia dla kierowców. Większość zmian będzie obowiązywać od 9:00 do 13:30.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Już od 23:00 w sobotę zamknięty będzie odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Bukowskiej, a od niedzieli od godz. 6:00 - także odcinek ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda.

- Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 13 kwietnia od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 14 kwietnia do godz. 16:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami. W dniu biegu o godz. 8:00 zamknięty zostanie przejazd przez Kaponierę ul. Roosevelta w kierunku ul. Bukowskiej i mostu Dworcowego - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Bieg rozpoczyna się o 10:00, a uczestnicy muszą zmieścić się w 3-godzinnym limicie czasu. Start i meta ponownie zlokalizowane będą na MTP, a uczestnicy przebiegną m.in. Grunwaldzką, Hetmańską, Dolną Wildą, Garbarami, Solną czy przez rondo Kaponiera.
Odcinku, które zostaną wyłączone z ruchu:
-ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga iod Bułgarskiej do Cmentarnej);
-ul. Ściegiennego (od Podchorążych do Arciszewskiego);
-ul. Dolna Wilda (od Hetmańskiej do Piastowskiej);
-ul. Piastowska (od ul. Dolna Wilda do Drogi Dębińskiej);
-ul. Droga Dębińska (od ul. Piastowskiej do Królowej Jadwigi);
-ul. Garbary (od Estkowskiego do Strzeleckiej);
-ul. Święty Marcin (od al. Niepodległości do ronda Kaponiera).

- Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowymi wstrzymaniami ruchu. Na trasie biegu mogą być wprowadzane czasowe ograniczenia prędkości i ograniczenia parkowania. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu - informuje ZDM.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ZDM. Z kolei tutaj pisaliśmy o zmianach w komunikacji zbiorowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro