Reklama

Poznań: PKP wyremontuje przejazdy kolejowe. Będą utrudnienia!

fot. ZDM

W najbliższych dniach prowadzona będzie modernizacja linii kolejowej nr 354. Jak informuje Wykonawca prac realizowanych na zlecenie PKP PLK, zamknięcia ruchu na powyższych przejazdach są niezbędne w celu realizacji zadania.

W przyszłym tygodniu zamknięte będą przejazdy kolejowe na skrzyżowaniach:

- zul. Golęcińską: 15 kwietnia 2019 r. wgodz. od 10:00 do 14:30; Objazd ulicami: Lutycką iPodolańską.

- zul. Lutycką: 16 kwietnia 2019 r. wgodz. od 9:00 do 14:00; Objazd ulicami: Witosa, Niestachowską, św. Wawrzyńca, Dąbrowskiego.

- zul. Biskupińską: 18 kwietnia 2019 r. wgodz. 10:00 do 14:30; Objazd ulicami: Strzeszyńską, Lutycką, Koszalińską (z uwagi na trwający remont ul. Biskupińskiej wrejonie ul. Krajaneckiej, Literackiej iWańkowicza sugerowany tylko ruch lokalny).

Na czas prac wtorowisku przejazdy kolejowe zamknięte będą całkowicie zaporami U20b zpulsacyjnym oświetleniem ostrzegawczym. Wykonawca ma utrzymać tymczasowe ciągi piesze wobrębie istniejących rogatek, lub wskazać przejścia alternatywne. Terminy zamknięć na czas pracy maszyn torowych oraz trasy objazdów wyznaczono wtaki sposób, by zminimalizować utrudnienia wruchu kołowym. Informacje ozamknięciach poszczególnych przejazdów wyświetlane są naprzemiennie na tablicach ITS - informuje ZDM.

Ospodziewanych kolejnych pracach PKP PLK na przejazdach kolejowych wmieście będziemy informować zwyprzedzeniem - dodaje.

W związku z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Golęcińskiej z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:30. Spowoduje to zmianę tras linii autobusowych nr 164, 170 i 195.

Jadąc w kierunku Puszkina i Kiekrza, autobusy od przystanku "Golęcin" pojadą ulicami Podolańską, Lutycką i Żołnierzy Wyklętych do ulicy Koszalińskiej. Autobusy linii nr 195 pojadą następnie trasą bez zmian, a autobusy linii nr 164 i 170 skręcą w ul. Koszalińską w prawo i dojadą do ul. Literackiej. Na ul. Literackiej zaraz za skrętem z ul. Koszalińskiej zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek "Literacka I" (na żądanie). Po jego obsłużeniu autobusy będą kontynuować jazdę ulicą Literacką do pętli Puszkina - informuje ZTM.

Natomiast jadąc w kierunku Kaczej i Połabskiej, autobusy linii nr 164 i 170 u wylotu ulicy Literackiej w ul. Koszalińską zatrzymają się na tymczasowym przystanku "Literacka I" (na żądanie), po czym skręcą w prawo w ulicę Koszalińską i pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasami bez zmian.

Jadąc z kolei w kierunku Ogrodów, autobusy linii nr 195 pojadą ulicami Koszalińską, Żołnierzy Wyklętych, Lutycką i Podolańską do przystanku "Golęcin" i dalej trasą bez zmian.

Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach: "Podolańska" (na żądanie - wszystkie linie) i "Koszalińska Działki" (na żądanie - linie 164 i 170) oraz na tymczasowym "Literacka I" (na żądanie na ul. Literackiej przy ul. Koszalińskiej - linie 164 i 170) - dodaje ZTM.

W czasie zamknięcia przejazdu nieczynne będą przystanki "Golęcińska" na ul. Golęcińskiej i "Literacka I" na ul. Koszalińskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro