Reklama

Rusza sezon na torze - mieszkańcy boją sie hałasu

Już w sobotę na Torze Poznań w Przeźmierowie rusza sezon wyścigowy. Mieszkańcy pobliskich osiedli nadal oczekują wybudowania ekranów akustycznych. Nie dający im żyć hałas towarzyszy bowiem niemal wszystkim imprezom organizowanym na torze. Na razie Automobilklub Wielkopolski obiecuje, że podczas tych zawodów będzie ściśle kontrolował poziom hałasu.

Jedni czekają na ten czas z utęsknieniem, inni nie mogą go znieść. W sobotę odbędzie się pierwsza runda samochodowych Mistrzostw Polski. Miłośnicy wyścigów odliczają godziny do rozpoczęcia. Odliczają je również pobliscy mieszkańcy, gdyż wiedzą, że skończy się dla nich czas spokoju. Hałasy tuningowanych samochodów przeszkadzają głównie mieszkańcom Przeźmierowa i Smochowic.

Hałas podczas wyścigów doprowadził do fali protestów. Mieszkańcy domagają się, aby w okolicach toru stanęły ekrany akustyczne, które będą zabezpieczały okoliczne tereny. Niestety, dopóki sąd nie ureguluje spraw własnościowych związanych z terenem toru, ekrany będą tylko marzeniem.

Na protesty mieszkańców nie jest obojętny Automobilklub Wielkopolski. Kontroluje on użytkowników toru. Pojazdy, które przekraczają dopuszczalny poziom hałasu, nie mają wstępu na tor. Taka sytuacja spotkała ostatnio motocyklistów, których pojazdy przekroczyły dopuszczalną normę sześćdziesięciu decybeli. Zostali oni wyproszeni w toru. Tego limitu hałasu nie można również przekroczyć podczas rozpoczętych w sobotę zawodów.

Niedawno na Torze Poznań zostały przeprowadzone pomiaru rzeczywistego hałasu. Wyniki znane będą w środę.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro