Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 13

Poznań znów z wysokim ratingiem. „Jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju”

j
wtorek, 9.04.2019 r.
godz. 16.30
j | wtorek, 9.04.2019 r., godz. 16.30
Poznań znów z wysokim ratingiem. „Jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju”
fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

Jedna z najbardziej znanych agencji ratingowych na świecie – Fitch potwierdziła ratingi dla Poznania na poziomie „A-”. To najwyższa ocena ratingowa możliwa do uzyskania przez polski samorząd.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi dla Poznania „A-”. Oznacza to, że miasto posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych długów. Natomiast stabilna prognoza oznacza, że w najbliższym, czasie ta wiarygodność nie powinna się pogorszyć.

Ocena po raz kolejny potwierdza, że Poznań prowadzi dobre zarządzanie finansami: stosuje ostrożne podejście do budżetowania oraz  utrzymuje mocne wyniki operacyjne – komentują miejscy urzędnicy.

Istotnym czynnikiem jest dobre zarządzanie miastem. Fitch podkreśla, że władze Poznania koncentrują się na przyciąganiu inwestorów z ważnych sektorów oraz tworzą dobre warunki życia poprzez dalszą poprawę infrastruktury. Konsekwencją takich działań władz jest dynamiczny rozwój poznańskiej gospodarki oraz dynamicznie rosnące wpływy podatkowe do budżetu miasta - dodają.

Ratingi uwzględniają również wysoką zdolność do samofinansowania inwestycji oraz dobrze rozwiniętą i zróżnicowaną gospodarkę lokalną. Poznań jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Bogata gospodarka miasta jest zdominowana przez usługi. PKB na mieszkańca jest w Poznaniu dwukrotnie wyższe od średniej krajowej, a stopa bezrobocia - najniższa wśród polskich miast – kończą.

Jeśli z kolei miasto utrzyma dobre wyniki operacyjne a wskaźnik zadłużenia w sposób trwały wynosić będzie poniżej 3 lat rating może zostać podniesiony. Kolejnym warunkiem, jaki musi być w tym wypadku spełniony jest podniesienie ratingu

Polski. Fitch Ratings to jedna z najbardziej znanych i znaczących agencji ratingowych na świecie. Agencja ocenia wiarygodność kredytową emitentów z ponad 100 krajów świata. Głównym zadaniem ratingu miasta jest poinformowanie obecnych, ale też przyszłych inwestorów, o wypłacalności tego miasta i o jego wiarygodności

Reklama