Reklama
Reklama

"Śmietnisko, ubikacja i skejtpark!" - tak wygląda pomnik Armii Poznań w Miesiącu Pamięci Narodowej

fot. Społeczny Opiekun Zabytków
fot. Społeczny Opiekun Zabytków

Społeczny Opiekun Zabytków oburzony stanem, w którym znajduje się pomnik i apeluje do zastępcy prezydenta o opiekę nad obiektem.

Adam Suwart, pełniący funkcję Społecznego Opiekuna Zabytków, napisał dramatyczny post, okraszony wieloma zdjęciami, na których widać (nie)porządek panujący w otoczeniu miejsca upamiętniającego poświęcenie żołnierzy Armii Poznań. - Pomnik i jego okolica są zaśmiecone, stają się wyszynkiem, ubikacją i skejtparkiem (a przecież miasto utworzyło miejsce do tej ostatniej działalności m.in. w parku Karola Marcinkowskiego) - zauważa Suwart.

Społeczny Opiekun Zabytków w swoim wpisie zwraca się do zastępcy prezydenta Poznania, Mariusza Wiśniewskiego, który nadzoruje pracę miejskich strażników. - Konkretnie proszę o: regularne sprzątanie pomnika i otoczenia; prewencyjne patrole służb porządkowych w tym miejscu; rozważenie zainstalowania monitoringu - wymienia historyk.

- W sprawie patologii w tym miejscu wielokrotnie w poprzednich latach podejmowane były interwencje, także interpelacje radnych miejskich - zauważa Suwart, po czym oznacza osoby z różnych kręgów decyzyjnych. Można wśród nich znaleźć osiedlowych i miejskich radnych, a także wojewodę Wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro