Reklama

Ratujmy wilki

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Przez cały rok Kupiec Poznański wspólnie z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody "Salamandra" prowadzi akcję mającą na celu ochronę wilków.

Wilki są jednym z niewielu drapieżników występujących na terenie Polski. Akcja "Ratujmy Wilki" ma na celu ochronę gatunku. Wbrew pozorom wilki są niegroźne dla człowieka. Wilki są pchłochliwe, boją się człowieka tak bardzo, że trudno oglądać je w naturze. Obecnie w Polsce żyje zaledwie 600 wilków. Mimo objęcia gatunku ochroną w 1995 roku ich liczba nie wzrosła w sposób znaczący. W Polsce wilki występują głównie w rozległych lasach i trudno
dostępnych obszarach bagiennych na wschodzie kraju.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji. Jako pierwszy pieniądze na ratowanie wilków Towarzystwu "Salamandra" przekazał Kupiec Poznański w formie darowizny. Każdy może przyłączyć się do akcji wpłacając pieniądze na specjalne konto Polskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Salamandra" lub do puszek wystawionych na terenie Kupca.

W najbliższą sobotę odbędzie się w Kupcu konkurs "szukaj wilka w mieście". Nagrodą główną będzie przelot helikopterem nad Poznaniem. Konkurs przeznaczony będzie dla dzieci, a na zwycięzców czekają także przeloty szybowcem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro