Reklama
Reklama

Poznaniacy domagają się od zastępcy prezydenta uporządkowania sytuacji parkingowej na św. Marcinie

fot. NieMaAnarchiiParkingowejWPoznaniu/Daniel Małecki/FB
fot. NieMaAnarchiiParkingowejWPoznaniu/Daniel Małecki/FB

- Niestety, otwarcie ulicy dla ruchu kołowego spowodowało pojawienie się dobrze znanych nam z innych miejsc miasta problemów - czytamy w petycji.

- Z radością przyjęliśmy rewitalizację ulicy św. Marcin. Arteria, która przez ostatnie lata systematycznie podupadała, po kompleksowym remoncie znów ma szansę na rozkwit handlu i wypełnienie się pieszymi - tymi słowy zaczyna list skierowany do zastępcy prezydenta Mariusza Wiśniewskiego Jan F. Jego petycja, którą znaleźć można w portalu secure.avaaz.org, podpisało już blisko 300 osób.

Sygnatariusze listu zwracają uwagę na anarchię parkingową na odnowionym Św. Marcinie. - Brak fizycznych ograniczników przestrzeni spowodował wiele nieprawidłowych zachowań kierowców chcących zaparkować swoje pojazdy - pisze Jan F, od razu wymieniając przykłady na postawioną tezę. Są to m.in.:
- parkowanie poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi na ul. św. Marcin - tyczy się to także postoju pojazdu, który w strefie zamieszkania możliwy jest wyłącznie na oznakowanych miejscach
- parkowanie w odległości mniejszej niż 15m od znaku przystanku tramwajowego D17 oraz linii wyznaczającej przystanek P17
- zastawianie przestrzeni w pobliżu skrzyżowania ulic św. Marcin i Ratajczaka
- zastawianie kontrapasa rowerowego na ulicy Ratajczaka, zwłaszcza jego wylotu w skrzyżowanie z ul. św. Marcin.

Poznaniacy domagający się zmian na ul. Św. Marcin przypominają, że w strefie płatnego parkowania nie można pozostawiać auta poza miejscami do tego wyznaczonymi. A to niestety na Św. Marcinie jest nagminne. Podobnie jak przekraczanie przez kierowców ograniczenia prędkości, które wynosi teraz 20 km/h.

- W związku z powyższym, my, niżej podpisani mieszkańcy miasta, wnioskujemy do Pana Prezydenta o przeznaczenie jednego patrolu drogowego Straży Miejskiej, który codziennie będzie oddelegowany tylko i wyłącznie do patrolowania okolic i samej ulicy św. Marcin - czytamy w treści petycji. - Jednocześnie prosimy o jak najszybszą instalację elementów małej architektury (ławki, donice z roślinnością, stojaki rowerowe), które ograniczą możliwość parkowania w nielegalnych miejscach - proponują społecznicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro