Reklama
Reklama

Poznaniacy domagają się od zastępcy prezydenta uporządkowania sytuacji parkingowej na św. Marcinie

fot. NieMaAnarchiiParkingowejWPoznaniu/Daniel Małecki/FB

- Niestety, otwarcie ulicy dla ruchu kołowego spowodowało pojawienie się dobrze znanych nam z innych miejsc miasta problemów - czytamy w petycji.

- Z radością przyjęliśmy rewitalizację ulicy św. Marcin. Arteria, która przez ostatnie lata systematycznie podupadała, po kompleksowym remoncie znów ma szansę na rozkwit handlu i wypełnienie się pieszymi - tymi słowy zaczyna list skierowany do zastępcy prezydenta Mariusza Wiśniewskiego Jan F. Jego petycja, którą znaleźć można w portalu secure.avaaz.org, podpisało już blisko 300 osób.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Sygnatariusze listu zwracają uwagę na anarchię parkingową na odnowionym Św. Marcinie. - Brak fizycznych ograniczników przestrzeni spowodował wiele nieprawidłowych zachowań kierowców chcących zaparkować swoje pojazdy - pisze Jan F, od razu wymieniając przykłady na postawioną tezę. Są to m.in.:
- parkowanie poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi na ul. św. Marcin - tyczy się to także postoju pojazdu, który w strefie zamieszkania możliwy jest wyłącznie na oznakowanych miejscach
- parkowanie w odległości mniejszej niż 15m od znaku przystanku tramwajowego D17 oraz linii wyznaczającej przystanek P17
- zastawianie przestrzeni w pobliżu skrzyżowania ulic św. Marcin i Ratajczaka
- zastawianie kontrapasa rowerowego na ulicy Ratajczaka, zwłaszcza jego wylotu w skrzyżowanie z ul. św. Marcin.

Poznaniacy domagający się zmian na ul. Św. Marcin przypominają, że w strefie płatnego parkowania nie można pozostawiać auta poza miejscami do tego wyznaczonymi. A to niestety na Św. Marcinie jest nagminne. Podobnie jak przekraczanie przez kierowców ograniczenia prędkości, które wynosi teraz 20 km/h.

- W związku z powyższym, my, niżej podpisani mieszkańcy miasta, wnioskujemy do Pana Prezydenta o przeznaczenie jednego patrolu drogowego Straży Miejskiej, który codziennie będzie oddelegowany tylko i wyłącznie do patrolowania okolic i samej ulicy św. Marcin - czytamy w treści petycji. - Jednocześnie prosimy o jak najszybszą instalację elementów małej architektury (ławki, donice z roślinnością, stojaki rowerowe), które ograniczą możliwość parkowania w nielegalnych miejscach - proponują społecznicy.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro