Reklama
Reklama

Znamy listę placówek oświatowych, które zadeklarowały udział w strajku w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Jaką formę i skalę przybierze ewentualny protest dowiemy się dopiero w poniedziałek. Jednak już wiadomo, że na 251 poznańskich szkół i przedszkoli za strajkiem opowiedziało się około 80 procent.

Oznacza to, że w większości szkół i przedszkoli nie będą odbywały się zajęcia. Są placówki, które mimo przystąpienia do strajku nadal będą zajmować się dziećmi. To jednak niewielka liczba.Na razie nie wiadomo ewentualnie jak długo taka sytuacja może potrwać. Miasto zapowiada, że zrobi wszystko, by zapewnić dzieciom opiekę, a rodzicom - sprawny dostęp do informacji.

Miasto Poznań nie będzie w stanie całkowicie zniwelować uciążliwości związanych ze strajkiem. Aby zapewnić całkowitą opiekę dla 70 tysięcy uczniów, potrzebne byłoby kilka tysięcy ludzi zastępujących nauczycieli. To niewykonalne. Będziemy jednak minimalizowali skutki protestu - informowała w piątek Joanna Żabierek, rzecznik prasowy prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Od niedzieli uruchomiona zostanie specjalna infolinia. Pod nr tel. w godzinach od 7:30 do 20:00 (w niedziele od 12:00 do 20:00) pracownicy Wydziału Oświaty oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego będą udzielać informacji na temat strajku (tego, jakie szkoły protestują oraz alternatywnej oferty zajęć dla dzieci). W tych samych godzinach informacji rodzicom udzielać będą także pracownicy Poznań Kontakt - tel. 61 646 33 44.

Na poniższych grafikach można znaleźć wykaz szkół, które w piątek po południu deklarowały udział w strajku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro