Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Poznań stał się stolicą tatuażu

j
sobota, 6.04.2019 r.
godz. 16.45
j | sobota, 6.04.2019 r., godz. 16.45
Poznań stał się stolicą tatuażu
fot. Maciej Kopiński

W weekend 6-7 kwietnia na terenie Międzynarodowych targów Poznańskich odbywać się będzie Poznań Tattoo Konwent . Spotkać będzie można ponad 500 tatuatorów i tysiące fanów tatuażu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

W Poznaniu odbędzie się już 28. edycja Tattoo Konwent. W programie są pokazy, koncerty i konkursy na najlepsze tatuaże. Będzie też można zrobić sobie tatuaż. Jedną z atrakcji będzie po raz kolejny"dziarka w ciemno", w trakcie której tatuatorzy ukryci za specjalną kotarą wykonają wzory o nieznanej dla tatuowanego tematyce.

Tattoo Konwent to spotkanie ze światem sztuki alternatywnej. Zawsze i niezmiennie główną rolę odgrywa w nim tatuaż i artyści, którzy udowadniają, że sztuki nie można zamknąć w żadne ramy. Naszą misją od lat jest pokazywanie artystycznej strony ozdabiania ciała. Promujemy najlepszych tatuatorów, którzy utrwalają swoje obrazy malując igłą po skórze, jak po płótnie. Uczestnikom wydarzenia dajemy możliwość śledzenia na żywo procesu twórczego, w trakcie którego tatuator i osoba tatuowana wspólnie realizują artystyczną wizję. Efektem współpracy jest indywidualna historia, moment, emocja zatrzymana w obrazie - unikatowe dzieło sztuki.Tattoo Konwent jest dla mnie jak ogromne studio tatuażu i jednocześnie żywa galeria, ponieważ przegląd prac stanowią sami uczestnicy konwencji. Cenię sobie kreatywność i indywidualizm miłośników tatuażu – czy mowa tu o twórcach czy posiadaczach wzorów. Tworzymy kreatywną, tętniącą życiem przestrzeń dla spotkania obu tych grup - mówi Marcin Pacześny, pomysłodawca/współorganizator Tattoo Konwent

Główną atrakcją dodatkową Poznań Tattoo Konwent będzie zjawiskowy 3D mapping pod hasłem"INK3d" z udziałem żywych aktorów, stworzony przez Tattoo Konwent we współpracy ze scenarzystką i reżyserką Agą Szuścik oraz Tomaszem Gawrońskim – założycielem Tving Stage Design, specjalistę od animacji i 3D mappingu. To za ich sprawą konwentowa scena stanie się tłem dla audiowizualnego show INK3D opowiadającego o historii tatuażu – zapowiadają organizatorzy.  

Bilety na odbywający się przez cały weekend na MTP Poznań Tattoo Konwent zakupione przed wejściem kosztują 50 złotych na jeden dzień i 60 złotych dwudniowy. Program wydarzenia można znaleźć tutaj.

Reklama