Reklama

"Nie dla cenzury Internetu!" - w sobotę poznaniacy przemaszerują przeciwko dyrektywie ACTA2

zdjęcie z protestu przeciwko ACTA z 2012 r. | fot. rozbrat: Oddolny Poznań/blog epoznan.pl
zdjęcie z protestu przeciwko ACTA z 2012 r. | fot. rozbrat: Oddolny Poznań/blog epoznan.pl

26 maja Parlament Europejski przegłosował dyrektywę regulującą kwestie praw autorskich w sieci. Wielu internautów obawia się, że to oznacza cenzurę.

- Czy potrafisz wyobrazić sobie świat, w którym każde słowo w internecie jest kontrolowane przez sztuczną inteligencję, która zadecyduje czy może być ono zamieszczone online? - pyta retorycznie Mieszko Gościniak, poznaniak, który stoi za organizacją wydarzenia. - To nie jest zły sen! To rzeczywistość, która może nastąpić wkrótce w całej #UE jeżeli nie zatrzymamy ACTA2 - dodaje.

Dyrektywa została już przegłosowana przez Parlament Europejski, co oznacza, że za dwa lata ma zostać wprowadzona przez ustawodawców w państwach członkowskich. - To nie koniec naszego sprzeciwu. To nie koniec naszej walki o wolny i niezależny Internet. 6 kwietnia przemaszerujemy i zaprotestujemy wspólnie. Dołącz do nas i powiedz #StopACTA2 - przekonują organizatorzy protestu.

W przemarszu przez poznań przeciwko ACTA2 udział zadeklarowało ponad 130 użytkowników Facebooka. Nie jest to jednak jedyna platforma, na której przeciwnicy cenzury w sieci się organizują.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro