Reklama
Reklama

Kłopoty poznańskiego centrum handlowego. 'na I piętrze 40% sklepów jest zamkniętych'

fot. Krzysztof Szczotka
fot. Krzysztof Szczotka

Około 1/3 powierzchni sklepowej Galerii Malta stoi pusta. Najgorzej sytuacja przedstawia się na I piętrze.

Serwis CzasNaPoznan.pl przygotował raport dotyczący sytuacji w niegdyś popularnym centrum handlowym (dane z 11 marca). Względnie dobrze przedstawia się ona na parterze budynku, gdzie pustostany stanowią zaledwie (?) 18% ogółu boksów do wynajęcia. Nie najgorzej jest też na II piętrze - tam najemcy nie ma 1/4 sklepowej powierzchni. Za to na I piętrze puste powierzchnie przekraczają 40%.

Wybudowana w 2009 r. CH Malta jest "ofiarą" sukcesu CH Posnania. Większe i lepiej usytuowane centrum przekonało wielu najemców, w ślad za którymi poszli także klienci. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Posnania miała powstać jako pierwsza, ale inwestor dał się wyprzedzić twórcom nadmaltańśkiej galerii. Jak widać po czasie - pośpiech nie okazał się dobrym doradcą, bo centrum przy Łacinie, choć powstało później, radzi sobie o wiele lepiej.

- No kto by się spodziewał, że budowa w sąsiedztwie kolejnej, większej galerii, z lepszą bazą logistyczną ukatrupi mniejszą konkurencję? - ironizuje użytkownik Wykopu o nicku grubson234567. Wśród komentarzy odnośnie sytuacji CH Malta znalazły się także próby znalezienia pozytywów. - Mi się teraz podobają zakupy w Malcie, bo właśnie nie ma ludzi, nigdzie nie trzeba czekać w kolejce etc. - napisał wykopowicz podpisany "cole". - Stan z 11 marca już się trochę przedawnił. Do listy trzeba doliczyć kilka nowych zamkniętych lokali - twierdzi z kolei udzielający się na tym samym forum internauta o pseudonimie ParsecV .

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro