Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Poznańscy Wszechpolacy rzucają kolejne wyzwanie prezydentowi: Mamy nadzieję, że tym razem sprzątać będą ludzie w tym celu zatrudnieni

sw
piątek, 5.04.2019 r.
godz. 17.44
sw | piątek, 5.04.2019 r., godz. 17.44
Poznańscy Wszechpolacy rzucają kolejne wyzwanie prezydentowi: Mamy nadzieję, że tym razem sprzątać będą ludzie w tym celu zatrudnieni
fot. Młodzież Wszechpolska Poznań/FB

Przedstawiciele poznańskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej chcą sprawdzić, czy Jackowi Jaśkowiakowi rzeczywiście zależy na porządku w mieście.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Działącze MW przygotowali listę miejsc, które koniecznie powinny być posprzątane. To ich odpowiedź na niedawną aktywność prezydenta Jaśkowiaka, gdy ten w świetle kamer sprzątał brzeg Warty wspólnie z pochodzącym z Majorki, ale mieszkającym w Poznaniu, Miquele Garau Ginardem. Wtorkowe porządki były elementem akcji propagowanej przez Hiszpana.

- Pan prezydent wyzwanie przyjął i chodził z workiem na śmieci, sprzątając okolice Warty - mówi portalowi TenPoznan.pl Bartosz Kasper z Młodzieży Wszechpolskiej. - Następnie całą sytuację obrócił żart, wyznaczając do sprzątania swoją żonę, wnuczkę oraz radnych miasta. Panie prezydencie, zdajemy sobie sprawę, że Poznań nie tonie w śmieciach, ale są w nim miejsca, które wymagają większej uwagi ze strony służb sprzątających. Jeżeli ktoś wytyka nam brud we własnym domu to jest to powód do wstydu, a pan jest gospodarzem naszego miasta. W takiej sytuacji najlepiej zadbać o kompleksową czystość - dodaje.

Młodzi narodowcy chcą by troska prezydenta o porządek w Poznaniu nie była jedynie elementem głośnej akcji i dlatego zaadresowali do niego list, w którym wymieniają miejsca konieczne do posprzątania. - Mamy nadzieję, że tym razem zostaną one posprzątane przez ludzi w tym celu zatrudnionych - podkreśla poznański Wszechpolak. - Przekonajmy się czy ostatnie sprzątanie było wyłącznie propagandą, czy też stoją za tym dobre intencje i chęć poprawy wizerunku miasta, a nie tylko samego prezydenta. Apelujemy do prezydenta Jaśkowiaka, żeby nie poprzestał na jednej akcji, ale zamiast tego zadbał o czystość w Poznaniu przez cały rok - zaznacza.

- Jako Młodzież Wszechpolska organizujemy akcje sprzątania lasów oraz nadwarciańskich terenów. Mamy nadzieję, że w tym roku nasza akcja nie będzie potrzebna, ponieważ okolice Warty będą czyste - mówi portalowi TenPoznan.pl Bartosz Kasper.

Reklama