Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Stary Rynek: w sobotę rozpocznie się Jarmark Wielkanocny

j
piątek, 5.04.2019 r.
godz. 10.30
j | piątek, 5.04.2019 r., godz. 10.30
Stary Rynek: w sobotę rozpocznie się Jarmark Wielkanocny
fot. Halina P.

W sobotę w Poznaniu rozpocznie się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Będzie można na nim kupić m.in. wędliny, sery, pisanki i palmy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

Oficjalne otwarcie Jarmarku zaplanowano w sobotę na godzinę 12:00. Na Starym Rynku będzie można zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy. Zaplanowano też m.in. warsztaty wikliniarskie, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, zabawy, animacje oraz spotkanie z wielkanocnymi przyjaciółmi, czyli dużymi maskotkami, które obdarują ich słodkościami. Z kolei w kolejną sobotę 13 kwietnia na Starym Rynku spotkać będzie można między innymi Moto Zające. Wielkanocna parada motocykli rozpocznie się w samo południe. Dzień później, na najmłodszych czekać będzie zajączek.

Nowością tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego będzie Rodzinny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną organizowany przy współpracy Fundacji Flow Art i  Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Finał konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową, czyli 14 kwietnia. Tego dnia na Starym Rynku będziemy czekać na poznańskie palmy wielkanocne, wykonane w wielopokoleniowych zespołach. Jury wybierze spośród nich i nagrodzi te najpiękniejsze i najbardziej tradycyjne - tłumaczy Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne upominki. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w program kulturalny Jarmarku Wielkanocnego i co roku poznańskie rodziny będą mogły zaprezentować swoje wielkanocne palmy - mówi Iwona Rafińska.

Tradycyjnie na Starym Rynku działać będzie kiermasz wielkanocny, na którym kupimy przysmaki i ozdoby z różnych zakątków kraju i świata. Swoje wyroby oferować będzie w tym roku ponad 30 wystawców.  Głodni i spragnieni znajdą różnorodne smakołyki i napitki. Spróbować będzie można nie tylko produktów lokalnych i regionalnych, ale też przysmaków z najodleglejszych stron Europy. Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się np. oferowane na naszych jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce,  cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Domki zapełnią się obfitością słodyczy z Turcji - kupić będzie można chałwy, baklavę czy lukum. Smakosze rodzimych produktów znajdą tradycyjne podlaskie wędliny, domowe serniki, wielkanocne zdobione pierniki - wylicza Iwona Rafińska.

Zapraszam wszystkich serdecznie do odwiedzenia Starego Rynku. Program i oferta handlowa tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego jest bardzo bogata. Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Iwona Rafińska.

Reklama