Reklama
Reklama

Prawie 7,5 tysiąca nowych drzew będzie rosło w Lasku Marcelińskim

fot. UMP

W Poznaniu ruszyła akcja sadzenia lasu. Bierze w niej udział prawie 300 uczniów z poznańskich szkół.

Po wycinkach drzew o jakich niejednokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu czas na dobre informacje. Duża akcja sadzenia lasu została dziś zainaugurowana w Lasku Marcelińskim. Jak poinformowali miejscy urzędnicy posadzonych zostanie niemal 7,5 tys. nowych drzew - wśród nich dęby (4.400 szt.), buki (2.200 szt.), lipy (260 szt.), graby (200 szt.), jawory (260 szt.) i modrzewie (100 szt.).

Gatunki drzew są dobrane przez profesjonalistów - podkreślała Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, która brała udział w dzisiejszej akcji. Wybrano je, bo są bardziej odporne na zachodzące zmiany klimatyczne oraz będą zdolne lepiej pochłaniać dwutlenek węgla. Sadząc drzewa nie tylko zwiększamy różnorodność biologiczną tego terenu - dbamy także o stan powietrza. Nowe rośliny będą znacząco lepiej pochłaniać i rozpraszać zanieczyszczenia z tzw. niskiej emisji na terenie aglomeracji poznańskiej - dodała.

W akcji biorą udział uczniowie z 8 szkół: z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu, Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia, XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej, Szkoły Podstawowej nr 88, Szkoły Podstawowej nr 51, Zespołu Szkół Komunikacji XXXII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 8 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Poznaniu.

W trakcie spaceru oraz przy ognisku przedstawione zostały zagadnienia związane z wyjaśnieniem podstawowych kwestii - wyjaśnia Leszek Kurek, zastępca dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich. Uczniowie mogą dowiedzieć się m.in. tego, na czym polega piętrowość roślin w lesie, jakie jest znaczenie lasów w przyrodzie i gospodarce człowieka, rozmieszczenie kompleksów leśnych w naszym mieście, na czym polega praca leśnika i jak ważna jest ochrona lasów przed zaśmiecaniem i dewastacją - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro