Reklama

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj

fot. PIM
fot. PIM

Kierowcy muszą przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj.

7 kwietnia rozpocznie się układanie warstwy ściernalnej i malowanie oznakowania poziomego na modernizowanym rondzie Żegrze. Tego samego dnia otwarty zostanie przejazd przez skrzyżowanie Żegrze - Kurlandzka - Inflancka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Zaplanowane prace rondzie będą wymagały zamknięcia od 7 do 10 kwietnia jego północno-zachodniej części, a ruch z ul. Żegrze w kierunku ul. Hetmańskiej zostanie przeniesiony na wschodnią jezdnię ul. Żegrze. Na czas prowadzenia robót wjazd i wyjazd z ul. Unii Lubelskiej pozostanie otwarty, jednak bez możliwości wykonania lewoskrętów. Dlatego pojazdy kierujące się od ul. Inflanckiej w stronę ul. Unii Lubelskiej będą poruszały się objazdem prowadzącym przez rondo Starołęka - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

10 kwietnia prace rozpoczną się na pozostałej części ronda i potrwają do 15 kwietnia. Następnie rondo znów zostanie otwarte w całości, ale do momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej ruch nadal będzie odbywać się jednym pasem.

Druga zmiana, również obowiązująca od 7 kwietnia, dotyczy skrzyżowania ulic Chartowo i Wiatracznej.

- Jadący ul. Wiatraczną na czas prowadzonych robót nie będą mieli możliwości przejechania na wprost na skrzyżowaniu z ulicami Żegrze i Chartowo. Nie będą też mogli skręcić w lewo, w ul. Żegrze. Nowa organizacja ruchu skieruje ich w prawo, w ul. Chartowo, do skrzyżowania ulic: Chartowo i Piaśnickiej, na którym kierowcy mogą zawracać, by móc dojechać do ronda Żegrze lub poruszać się się ul. Wiatraczną za skrzyżowaniem. Jednocześnie przywrócone zostaną wszystkie relacje i otwarty zostanie przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ulic: Kurlandzkiej, Inflanckiej i Żegrze - tłumaczą PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro