Reklama

Arabista o plakacie na demonstracji proislamskiej: "Sprawą powinien zająć się prokurator"

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Mieszkający w Poznaniu wykładowca Toruńskiej Szkoły Wyższej jest oburzony przekazem zaprezentowanym na poznańskiej manifestacji, która odbyła się w weekend.

Plakat, który oburzył arabistę przedstawiał dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich przyozdobiony był w patriotyczne motywy - m.n. znak Polski Walczącej, a oprócz tego nieodzowne na tego typu wizerunkach kij bejsbolowy i koszulkę z hasłem "Polska dla Polaków". Drugi z kolei dzierżył karabin, ubrany był w pas Szahida, na hełmie zaś miał napisane "ISIS". Pomiędzy obiema postaciami postawiono znak równości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Takie zrównanie obu stereotypów oburzyło naukowca. - Twórca plakatu powinien zostać ukarany. To jest karygodne. Myślę, że powinno być wszczęte śledztwo prokuratorskie. Twórca baneru powinien być ukarany. Na coś takiego nie powinno być w Polsce zgody. Polska walcząca nie mordowała innych w imię Koranu czy islamu, a część muzułmanów to robi cały czas. Chociażby z tego powodu. Poza tym islam jest tą ideologią, którą dzięki Koranowi można postawić na równi z faszyzmem i nazizmem, to ideologia, która wzywa do terroryzmu i popiera terroryzm - mówi Radiu Poznań dr Bartłomiej Grysa.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro