Reklama
Reklama

Urząd Miasta poprosił o ograniczenie liczby lekcji religii. Biskup wyraził zgodę

zdj. ilustracyjne | fot. FR4ANCO SILVI/PAP/EPA
zdj. ilustracyjne | fot. FR4ANCO SILVI/PAP/EPA

W związku z reformą edukacji we wrześniu do szkół ponadgimnazjalnych trafią dwa roczniki uczniów. Dla wielu mniejszych szkół oznacza to problemy, brakuje pomieszczeń by pomieścić wszystkie lekcje. Urzędnicy z Łodzi uznali, że dobrym rozwiązaniem będzie rezygnacja z jednej lekcji religii.

Choć to samorządy zajmują się organizacją edukacji na swoim terenie, to decyzję o zmniejszeniu liczby lekcji religii musi zatwierdzić kuria. Z taką prośbą do kurii zwrócił sięWydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, a dotyczy on kilkunastu łódzkich szkół, które mają trudne warunki lokalowe -Abp Grzegorz Ryś zgadza się na to rozwiązanie na jeden rok szkolny w placówkach, gdzie taki krok naprawdę przyniesie konkretny efekt. Natomiast decyzja nie dotyczy automatycznie wszystkich szkół i wnioski dyrektorów będziemy rozpatrywać indywidualnie -wyjaśnia w rozmowie z łódzką Gazetą Wyborczą ks. Marcin Wojtasik, odpowiedzialny za katechizację w archidiecezji łódzkiej.

Decyzje, w których szkołach ograniczona zostanie liczba lekcji, zostaną podjęte do końca kwietnia. Z podobnymi problemami borykają się także inne samorządy. GW ustaliła, że przychylnie na kwestię ograniczenia liczby lekcji patrząkard. Kazimierz Nycz i bp Romuald Kamiński z warszawskich diecezji. Przeciwko takim ograniczeniom jest natomiast metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
6.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro