Reklama
Reklama

Trener Żuraw ma szansę zostać w Lechu na stałe. Prezesi deklarują przebudowę i odmłodzenie drużyny

Dariusz Żuraw | fot. Paweł Rosolski

W niedzielę Lech Poznań poinformował o zwolnieniu Adama Nawałki.

To efekt słabych wyników osiąganych przez zespół w rundzie wiosennej. Były selekcjoner ewidentnie nie radził sobie w codziennej pracy ligowej, co zmusiło władze klubu do radykalnych posunięć.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Prezes Karol Klimczak tłumaczył na oficjalnej stronie Kolejorza, że to właśnie słaba postawa w tegorocznych spotkaniach była powodem rozstania z trenerem. - Tabela nie kłamie, bo właśnie wypadliśmy z czołowej ósemki. Lech wygrał tylko dwa spotkania z siedmiu i jest obecnie jedną z najsłabszych drużyn w lidze, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki po przerwie zimowej. Nie było też widać progresu w samej grze - ani drużyny, ani poszczególnych zawodników. Liczyliśmy, że może nastąpi jakaś poprawa po przerwie reprezentacyjnej, w czasie której zespół wyjechał na zgrupowanie do Opalenicy. Niestety, w Kielcach nasza gra wyglądała podobnie jak we wcześniejszych meczach - komentował szef Lecha, cytowany przez lechpoznan.pl.

W tej sytuacji wybór padł na Dariusza Żurawia. Władze klubu dobrze znają pracującego na co dzień z rezerwami trenera, a jesienią, przed zatrudnieniem Nawałki, poprowadził on pierwszy zespół w dwóch meczach i zdobył 4 punkty.
Przed Żurawiem 10 spotkań w roli szkoleniowca Kolejorza. Po nich nastąpi weryfikacja i choć dzisiaj nic nie jest przesądzone, to trener ma szansę zapewnić sobie stałe zatrudnienie w ekstraklasie. - Trener zdaje sobie sprawę, że na koniec sezonu usiądziemy i razem ocenimy te dziesięć spotkań, które przed nami. Wówczas podejmiemy decyzję co do obsady stanowiska pierwszego trenera w nowym sezonie. Szkoleniowiec Żuraw wie, że może być pierwszym trenerem Lecha Poznań od lipca, ale nie ma takiej gwarancji na dziś - wyjaśnił Karol Klimczak.

Wkrótce wielu zawodnikom Lecha kończą się kontrakty, a media rozpisują się o czekającej drużynę rewolucji kadrowej. Władze klubu nie ukrywają, że planują gruntowne zmiany. - Bez dwóch zdań Lecha latem czeka duża przebudowa, która będzie się również wiązać z odmłodzeniem drużyny. Na wypożyczeniu w I lidze mamy wychowanków, na których bardzo liczymy w kontekście najbliższej przyszłości - przyznał na łamach oficjalnej strony klubu prezes Klimczak. Zaznaczył jednak, że obecnie rolą trenera i zawodników jest skupienie się na każdym kolejnym spotkaniu. Dotyczy to również piłkarzy, którzy latem opuszczą Kolejorza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
15.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro