Reklama
Reklama

Ogródki działkowe na własność?

Platforma Obywatelska chce przekazać działkowcom na własność zielone ogródki. Przygotowywana jest już ustawa. Jednak nikt nie wie, na czym uwłaszczenie będzie polegać. Działkowcy - głównie emeryci i renciści boją się, że nie będzie stać ich na zakup działek. Miasto nie chce brać na siebie odpowiedzialności bez dodatkowych pieniędzy z budżetu.

W Poznaniu jest obecnie dziewiętnaście tysięcy ogródków działkowych. O większość z nich od lat dbają emeryci lub renciści. Dziś boją się, że niedługo je stracą. Wszystko za sprawą nowego pomysłu Platformy Obywatelskiej. Posłowie chcą uwłaszczyć działki, ale na razie nie wiadomo, jak miałoby to wyglądać.

Posłowie chcą, aby działki bezpłatnie przeszły na wieczyste u użytkowanie dotychczasowych właścicieli. Tego pomysłu obawiają się miejscy urzędnicy, bowiem nie chcą, aby miasto płaciło chociażby za wpis do ksiąg wieczystych.

PO chce, aby na ogródkach działkowych można było budować domki jednorodzinne. Do tej pory zabraniało tego prawo. Jednak posłowie chcą zmienić prawo tak, aby na terenach ogródków działkowych można było budować domy jednorodzinne.
Zanim ustawa trafi pod obrady Sejmu, musi ją zaakceptować cała partia, a później rząd.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro