Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogródki działkowe na własność?

JnL
środa, 16.04.2008 r.
godz. 13.50

Platforma Obywatelska chce przekazać działkowcom na własność zielone ogródki. Przygotowywana jest już ustawa. Jednak nikt nie wie, na czym uwłaszczenie będzie polegać. Działkowcy – głównie emeryci i renciści boją się, że nie będzie stać ich na zakup działek. Miasto nie chce brać na siebie odpowiedzialności bez dodatkowych pieniędzy z budżetu.

W Poznaniu jest obecnie dziewiętnaście tysięcy ogródków działkowych. O większość z nich od lat dbają emeryci lub renciści. Dziś boją się, że niedługo je stracą. Wszystko za sprawą nowego pomysłu Platformy Obywatelskiej. Posłowie chcą uwłaszczyć działki, ale na razie nie wiadomo, jak miałoby to wyglądać.  

Posłowie chcą, aby działki bezpłatnie przeszły na wieczyste u użytkowanie dotychczasowych właścicieli. Tego pomysłu obawiają się miejscy urzędnicy, bowiem nie chcą, aby miasto płaciło chociażby za wpis do ksiąg wieczystych.  
 
PO chce, aby na ogródkach działkowych można było budować domki jednorodzinne. Do tej pory zabraniało tego prawo. Jednak posłowie chcą zmienić prawo tak, aby na terenach ogródków działkowych można było budować domy jednorodzinne.
Zanim ustawa trafi pod obrady Sejmu, musi ją zaakceptować cała partia, a później rząd.

Reklama