Reklama

Ogłoszono przetarg na budowę nowej trasy tramwajowej

fot. UMP
fot. UMP

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg na budowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Unii Lubelskiej oraz przebudowę układu drogowego w tym rejonie.

Budowa nowej trasy tramwajowej na ulicę Falistą to jeden z elementów trwającej już przebudowy torowiska na Górnym Tarasie Rataj. Budowa torowiska ma wyprzedzić potencjalne inwestycje, które w kolejnych latach mogą powstawać w tym rejonie. Miasto chce w ten sposób uniknąć sytuacji znanej z Naramowic, kiedy infrastruktura nie nadążała za rozbudowującą się dzielnicą.

Zwycięzca przetargu na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli wybuduje torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętlę tramwajowo-autobusową wraz z całą infrastrukturą oraz przystanki. Zaplanowane prace obejmują też przebudowę instalacji podziemnych, budowę chodników, dróg rowerowych i miejsc postojowych. W ramach inwestycji powstanie też monitoring wizyjny.

Wybrany wykonawca będzie miał 19 miesięcy na realizację całości przedmiotu umowy. Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 6 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro