Reklama
Reklama

Fotopułapka zarejestrowała watahę wilków pomiędzy Swarzędzem a Poznaniem [VIDEO]

fot. werner22brigitte/pixabay/cc0
fot. werner22brigitte/pixabay/cc0

Poznańscy myśliwi opublikowali film z fotopułapki, na którym widać watahę wilków. Z informacji Tygodnika Swarzędzkiego wynika, że wilki żyją w lasach pomiędzy Poznaniem a Swarzędzem.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji o wilkach pojawiających się na terenie Wielkopolski, a także w bezpośredniej bliskości Poznania. Informacje te potwierdzają między innymi myśliwi z Koła Łowieckiego nr 2 "Ratusz", którzy już w styczniu informowali o wilku złapanym przez fotopułapkę na ulicy Darzyborskiej w Poznaniu. Teraz fotopułapka nagrała całą watahę - Mamy wreszcie twardy dowód na istnienie tej watahy, bo dotąd opieraliśmy się na własnych obserwacjach i informacjach pochodzących od mieszkańców i leśników. Teraz to już potwierdzone - pod Swarzędzem grasuje wataha 5 wilków. Łącznie jednak na tym terenie jest ich 6, bo jeden samiec działa samodzielnie. Jego działania również bacznie obserwujemy -mówi w rozmowie z Tygodnikiem Swarzędzkim Zdzisław Smól z Koła Łowieckiego nr 2 "Ratusz". Film nagrano pomiędzy Zalasewem a ulicami Bobrownicką i Darzyborską w Poznaniu.

Na razie myśliwi nie mają informacji o ewentualnym zagrożeniu dla ludzi ze strony obserwowanej watahy, ale apelują o ostrożność -Z docierających do nas informacji od mieszkańców wynika, że wilki widywane są również w ciągu dnia. Potwierdza to też czas, w jakim stado zarejestrowała fotopułapka. Było to przed 10:00 rano. Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Zwłaszcza podczas spacerów z psem. Nie puszczajmy go wówczas luzem, ponieważ pies i wilk to gatunki antagonistyczne. A wtedy wszystko może się zdarzyć, łącznie z tym, że wataha zaatakuje także właściciela czworonoga - wyjaśnia Smól.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro