Reklama
Reklama

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał 2,4 promila

fot. policja
fot. policja

Kilka dni temu policjanci z Pleszewa zostali wezwani do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że zatrzymany miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Informacje na temat zdarzenia dotarły do dyżurnego pleszewskiej komendy 24 marca o godzinie 2:30 - Zgłaszający poinformował, że w Jankowie porusza się samochód marki Volkswagen Touran, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu - informuje Monika Kolaska z miejscowej policji. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji - Policjanci zastali osoby zgłaszające, które oświadczyły, że kierujący touranem skręcił na jedną z posesji. Świadkowie wjechali za kierowcą i uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie poczekali na przyjazd mundurowych - dodaje Kolaska.

Mężczyzna został zatrzymany i natychmiast przebadany alkomatem. Okazało się, że wydychanym powietrzu ma 2,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a teraz odpowie on za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro