Reklama
Reklama

Solaris z rekordowym kontraktem na autobusy elektryczne. Jego wartość to 400 mln złotych

Elektryczny Solaris w warszawskich barwach | fot. czytelnik/archiwum
Elektryczny Solaris w warszawskich barwach | fot. czytelnik/archiwum

Warszawa rozstrzygnęła przetarg na dostawę 130 autobusów elektrycznych. Zwycięską ofertę złożyła firma Solaris.

Przetarg rozpisany przez Miejskie Zakłady Autobusowy był największym przetargiem na autobusy elektryczne w Europie. Warszawski przewoźnik planował zamówienie 130 elektrycznych autobusów przegubowych i był za nie gotowy zapłacić 432 mln zł brutto. Okazało się, że jedyną ofertę złożył Solaris z podpoznańskiego Bolechowa.

Po otwarciu ofert okazało się, że Solaris chce za dostarczenie 130 autobusów 399,5 mln zł brutto, a ostatecznie oferta Solarisa uzyskała w postępowaniu przetargowym 96,15 pkt na 100 możliwych. MZA zaakceptowało ofertę Solarisa, a pierwsze pojazdy z tego zamówienia powinny pojawić się na warszawskich ulicach na początku 2020 roku -Dzięki zamówieniu Warszawa, jako drugie po Londynie miasto w Europie, będzie miała ponad sto autobusów elektrycznych. Łącznie, wraz z posiadanymi elektrobusami, po stołecznych ulicach poruszać się będzie 160 takich pojazdów - informuje warszawski ratusz.

W ubiegłym roku poznańskie MPK zamówiło w firmie Solaris 21 autobusów elektrycznych. Zgodnie z zapowiedziami pierwsze autobusy mają być dostarczone do Poznania w grudniu 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro