Reklama
Reklama

Na Strzeszynie oddano nowe mieszkania w ramach PTBS

fot. UMP
fot. UMP

W poniedziałek klucze do swoich mieszkań odebrali lokatorzy bloków PTBS na Strzeszynie.

Docelowo na osiedlu w rejonie ul. Moniki Cegłowskiej powstanie ok. 1100 mieszkań. W poniedziałek klucze otrzymało pierwszych 10 rodzin.

W sumie w budynku znajdzie się 71 mieszkań. Głównie 2-pokojowych, ale również kawalerek i 3-pokojowych. Zlokalizowano tam również żłobek i lokal handlowo-usługowy. 3 lokale zaadaptowano na potrzeby Stowarzyszenia Na Tak (zamieszkają tam osoby z niepełnosprawnością intelektualną).

- Połowę lokali zamieszkają poznaniacy, którzy otrzymali przydział w ramach prowadzonego przez PTBS naboru. W pozostałych miasto zrealizuje program Mieszkanie dla Seniora, gdzie kierowane są osoby z list mieszkaniowych prowadzonych przez Biuro Spraw Lokalowych. Przekazanie tych lokali zaplanowano na połowę kwietnia - informuje Urząd Miasta.

W czasie budowy osiedla powstaną m.in. place zabaw, mała architektura, miejsca sportu i rekreacji. Mieszkańcy mają też do dyspozycji miejsca parkingowe i wiaty rowerowe. Na potrzeby inwestycji wytyczono 4 nowe ulice: Moniki Cegłowskiej, Elżbiety Zawackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego.

Budowa mieszkań w systemie TBS została sfinansowana z pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań oraz środków własnych spółki, partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców oraz z kredytu na budowę 1200 lokali mieszkalnych, udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro