Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Na Strzeszynie oddano nowe mieszkania w ramach PTBS

sk
wtorek, 26.03.2019 r.
godz. 11.49
sk | wtorek, 26.03.2019 r., godz. 11.49
Na Strzeszynie oddano nowe mieszkania w ramach PTBS
fot. UMP

W poniedziałek klucze do swoich mieszkań odebrali lokatorzy bloków PTBS na Strzeszynie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Docelowo na osiedlu w rejonie ul. Moniki Cegłowskiej powstanie ok. 1100 mieszkań. W poniedziałek klucze otrzymało pierwszych 10 rodzin.

W sumie w budynku znajdzie się 71 mieszkań. Głównie 2-pokojowych, ale również kawalerek i 3-pokojowych. Zlokalizowano tam również żłobek i lokal handlowo-usługowy. 3 lokale zaadaptowano na potrzeby Stowarzyszenia Na Tak (zamieszkają tam osoby z niepełnosprawnością intelektualną).

- Połowę lokali zamieszkają poznaniacy, którzy otrzymali przydział w ramach prowadzonego przez PTBS naboru. W pozostałych miasto zrealizuje program Mieszkanie dla Seniora, gdzie kierowane są osoby z list mieszkaniowych prowadzonych przez Biuro Spraw Lokalowych. Przekazanie tych lokali zaplanowano na połowę kwietnia - informuje Urząd Miasta.

W czasie budowy osiedla powstaną m.in. place zabaw, mała architektura, miejsca sportu i rekreacji. Mieszkańcy mają też do dyspozycji miejsca parkingowe i wiaty rowerowe. Na potrzeby inwestycji wytyczono 4 nowe ulice: Moniki Cegłowskiej, Elżbiety Zawackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego.

Budowa mieszkań w systemie TBS została sfinansowana z pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań oraz środków własnych spółki, partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców oraz z kredytu na budowę 1200 lokali mieszkalnych, udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

Reklama