Reklama

Senat ogłosił przetarg. Chce kupić kijki do selfie, powerbanki i peleryny przeciwdeszczowe

fot. xxolgaxx/pixabay/cc0
fot. xxolgaxx/pixabay/cc0

Przetarg na dostawę promocyjnych gadżetów Senat ogłosił na początku marca. Zaplanowany budżet postępowania to 330 tysięcy złotych.

O planowanych zakupach Senatu poinformowała Rzeczpospolita. Na liście gadżetów znajduje się niemal 40 pozycji. Wśród nich są smycze, długopisy, kubki, ale też kijki do selfie, powerbanki czy peleryny zamknięte w plastikowej kulce. Na liście znalazły się też krawaty czy apaszki. Łącznie na całe zamówienie Senat chce przeznaczyć 330 tysięcy złotych -Nie wszystkie materiały zamawiane przez Kancelarię Senatu mają charakter oficjalny i patriotyczny, jak chociażby płyta i śpiewnik wydane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kancelaria stara się, aby część gadżetów była atrakcyjna i nowoczesna, zgodna z duchem czasu i trendami młodzieżowymi - wyjaśniaw rozmowie z "Rzeczpospolitą" dział prasowy Senatu.

Gadżety będą rozdawane przede wszystkim w trakcie wizyt młodzieży w Senacie. Plany zakupowe skomentował na antenie RMF FM marszałek Senatu -To są gadżety dla dzieci, które odwiedzają Senat, to są gadżety dla delegacji zagranicznych. Na pewno będą bardzo interesujące - powiedział Stanisław Karczewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro