Reklama
Reklama

Wielkopolska przekaże 100 tys. zł ECS. "Nie można pozwolić na autorską korektę historii"

Samorząd województwa wielkopolskiego przekaże 100 tysięcy złotych na działalność Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało się zmniejszyć z 7 do 4 mln zł dotację dla prowadzonej przez województwo pomorskie instytucji. Wtedy swoją pomoc zadeklarowały samorządy z innych części kraju. Już wcześniej 100 tys. zł przekazało miasto Poznań. Teraz na taki sam ruch zdecydował się rządzący Wielkopolską sejmik.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA


- Wszyscy chcielibyśmy pomóc Europejskiemu Centrum Solidarności, przede wszystkim dlatego, żeby nie znalazło się pod wpływami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - pod wpływami, które mogłyby mieć charakter polityczny i wpływać na ofertę programową ECS. Ja zadeklarowałem marszałkowi pomorskiemu wsparcie w wysokości 100 tys. zł i cieszę się, że po dzisiejszym głosowaniu stało się ono faktem - mówił marszałek Marek Woźniak.

- Nie można pozwolić na autorską korektę historii, której doświadczaliśmy już ze strony PiS. Trzeba stanowczo i solidarnie bronić tego miejsca - jako pewnej świętości - przed takimi właśnie wpływami, bo to ważne dla wszystkich Polaków miejsce - dodał.

Podczas tego samego posiedzenia zdecydowano m.in. o przekazaniu 300 tys. zł na produkcję filmu dokumentalnego "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919". Zostanie on zrealizowany przez Fundację Obywatelską "Bazar" w koprodukcji z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości w Poznaniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro