Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Wielkopolska przekaże 100 tys. zł ECS. "Nie można pozwolić na autorską korektę historii"

sk
wtorek, 26.03.2019 r.
godz. 08.15
sk | wtorek, 26.03.2019 r., godz. 08.15
Wielkopolska przekaże 100 tys. zł ECS. Nie można pozwolić na autorską korektę historii

Samorząd województwa wielkopolskiego przekaże 100 tysięcy złotych na działalność Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało się zmniejszyć z 7 do 4 mln zł dotację dla prowadzonej przez województwo pomorskie instytucji. Wtedy swoją pomoc zadeklarowały samorządy z innych części kraju. Już wcześniej 100 tys. zł przekazało miasto Poznań. Teraz na taki sam ruch zdecydował się rządzący Wielkopolską sejmik.

- Wszyscy chcielibyśmy pomóc Europejskiemu Centrum Solidarności, przede wszystkim dlatego, żeby nie znalazło się pod wpływami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - pod wpływami, które mogłyby mieć charakter polityczny i wpływać na ofertę programową ECS. Ja zadeklarowałem marszałkowi pomorskiemu wsparcie w wysokości 100 tys. zł i cieszę się, że po dzisiejszym głosowaniu stało się ono faktem - mówił marszałek Marek Woźniak.

- Nie można pozwolić na autorską korektę historii, której doświadczaliśmy już ze strony PiS.  Trzeba stanowczo i solidarnie bronić tego miejsca  - jako pewnej świętości -  przed takimi właśnie wpływami, bo to ważne dla wszystkich Polaków miejsce - dodał.
 
Podczas tego samego posiedzenia zdecydowano m.in. o przekazaniu 300 tys. zł na produkcję filmu dokumentalnego „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”. Zostanie on zrealizowany przez Fundację Obywatelską „Bazar” w koprodukcji z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości w Poznaniu.
Reklama