Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

„Zastanawiam się czy pierwszy poznaniak również brał udział w wyborach? Czy miał ciekawsze zajęcia?”

sw
poniedziałek, 25.03.2019 r.
godz. 19.52
sw | poniedziałek, 25.03.2019 r., godz. 19.52
„Zastanawiam się czy pierwszy poznaniak również brał udział w wyborach? Czy miał ciekawsze zajęcia?”
fot. Jacek Jaśkowiak/FB

Miejska radna z PiS odniosła się do niedawnego wpisu prezydenta, który relacjonował swoją wycieczkę - akurat w czasie, gdy w Poznaniu trwały wybory.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Niska frekwencja w wyborach do Rad Osiedli nikogo nie dziwi - jest to elekcja budząca najmniejsze emocje i nie obudowana politycznym kontekstem. Ale udział na poziomie 9,86% to i tak lepszy wynik niż 4 lata temu (7,74%). Szerzej piszemy o tym tutaj, w artykule: Znamy oficjalną frekwencję niedzielnych wyborów. Na niektórych osiedlach zabraknie opozycji.

- Duże zmiany na wielu osiedlach. Gratuluję wszystkim nowowybranym Radnym i życzę skutecznej pracy na rzecz naszego Miasta. Przy okazji zastanawiam się czy pierwszy poznaniak Jacek Jaśkowiak również brał udział w wyborach? Czy miał ciekawsze zajęcia? - napisała na Facebooku radna Prawa i Sprawiedliwości, Klaudia Strzelecka, udostępniając przy tym post prezydenta Jaśkowiaka, w którym relacjonował wspólny, dwudniowy trening, który odbył z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem. - Wczoraj trening na biegówkach, dzisiaj morsowanie w Wodospadzie Podgórnej w Przesiece. Jacek, dałeś radę!!! - oznajmił Jaśkowiak, okraczając wpis zdjęciem, na którym podnosi ręce w geście triumfu.


Choć frekwencja była rekordowa wysoka, to w niektórych miejscach w Poznaniu mało kto zauważył, że w ogóle wybory się odbyły. Świadczy o tym twitterowy wpis reportera WTK, który przeanalizował protokoły z wynikami. - To jest, proszę Państwa, hit wyborów do rad osiedli Poznaniu - pisze Seweryn Lipoński. - Na os. Warszawskim w jednym z okręgów zagłosowało... 8 osób. O 2 mandaty walczyło tam 3 kandydatów. Jeden dostał 8 głosów, dwóch pozostałych dostało po 3 głosy, więc potrzebne było losowanie, kto z nich wchodzi - czytamy dalej w tweecie.
 

Reklama