Reklama

Polacy przekazali fundacji o. Tadeusza Rydzyka ponad 4 mln złotych

zdj. ilustracyjne | fot. Tytus Żmijewski/PAP
zdj. ilustracyjne | fot. Tytus Żmijewski/PAP

W 2018 roku polscy podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 760 mln złotych. Zdecydowana większość tej kwoty (528 mln) trafiła do stu największych organizacji. Jednym z większych beneficjentów jest fundacja Nasza Przyszłość powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem.

Gazeta Wyborcza przeanalizowała dane Ministerstwa Finansów na temat tego, dokąd trafia jeden procent podatków. Z przytoczonych danych wynika, że Polacy najchętniej przekazują wsparcie na inicjatywy związane ze wsparciem opieki zdrowotnej, niepełnosprawnych czy opieką nad zwierzętami. Jednym z ciekawszych beneficjentów jest fundacja Nasza Przyszłość powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem i powołana między innymi do wspierania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W 2018 roku na jej konta z tytułu "jednego procenta" wpłynęło 4,3 mln złotych. Z informacji GW wynika, że pieniądze te zostały wydane między innymi na wyjazdowe szkolenia dla młodzieży "Zrozumieć media" i produkcję filmu "Nędzarz i Madame" o św. bracie Albercie.

Mniej od toruńskiej fundacji otrzymała choćby fundacjaSOS Wioski dziecięce, która zajmuje się pomocą dzieciom osieroconym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro