Reklama
Reklama

Poznański sędzia rezygnuje ze stanowiska w geście protestu przeciwko polityce ministra Ziobry

fot. B. Przymusiński/TT
fot. B. Przymusiński/TT

Bartłomiej Przymusiński kierował wydziałem gospodarczym w poznańskim sądzie, który został przewidziany do likwidacji.

Oprócz pracy w Poznaniu, Przymusiński pełni także rolę rzecznika Stowarzyszenia Sędziów Iustitia. To organizacja, która jest w ostrym sporze z polskim rządem o kształt wymiaru sprawiedliwości. I to właśnie te animozje miały być - zdaniem środowiska sędziowskiego - przyczyną planów zlikwidowania wydziału gospodarczego.

- W proteście przeciwko planowanej przez ministra sprawiedliwości szkodliwej dla obywateli, pracowników i sędziów likwidacji IX wydziału gospodarczego złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego z dniem 1 kwietnia - napisał na swoim twitterowym profilu Przymusiński.

- Ziobro chciał wywalić wydział gospodarczy, bo nie miał jak wywalić Przymusińskiego ze stanowiska przewodniczącego. Teraz, żeby zachować twarz, matoły będą musiały kontynuować bezsensowną reorganizację, chociaż cel został już osiągnięty. Tylko ta data niefortunna trochę - skomentowała z kolei anonimowa sędzia, na Twitterze ukrywająca się pod pseudonimem Cichociemny Sędzia #FBPE.

Wbrew tym informacjom, pismo o likwidacji poznańskiego wydziału gospodarczego - jak podaje Radio Poznań - nie wpłynęło jeszcze do sądu. Bartłomiej Przymusiński pozostaje w poznańskim sądzie - będzie orzekał w sprawach gospodarczych. Nie rezygnuje także ze stanowiska rzecznika Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro