Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznański sędzia rezygnuje ze stanowiska w geście protestu przeciwko polityce ministra Ziobry

sw
poniedziałek, 25.03.2019 r.
godz. 17.07
sw | poniedziałek, 25.03.2019 r., godz. 17.07
Poznański sędzia rezygnuje ze stanowiska w geście protestu przeciwko polityce ministra Ziobry
fot. B. Przymusiński/TT

Bartłomiej Przymusiński kierował wydziałem gospodarczym w poznańskim sądzie, który został przewidziany do likwidacji.

Oprócz pracy w Poznaniu, Przymusiński pełni także rolę rzecznika Stowarzyszenia Sędziów Iustitia. To organizacja, która jest w ostrym sporze z polskim rządem o kształt wymiaru sprawiedliwości. I to właśnie te animozje miały być - zdaniem środowiska sędziowskiego - przyczyną planów zlikwidowania wydziału gospodarczego.

- W proteście przeciwko planowanej przez ministra sprawiedliwości szkodliwej dla obywateli, pracowników i sędziów likwidacji IX wydziału gospodarczego złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego z dniem 1 kwietnia - napisał na swoim twitterowym profilu Przymusiński.

- Ziobro chciał wywalić wydział gospodarczy, bo nie miał jak wywalić Przymusińskiego ze stanowiska przewodniczącego. Teraz, żeby zachować twarz, matoły będą musiały kontynuować bezsensowną reorganizację, chociaż cel został już osiągnięty. Tylko ta data niefortunna trochę - skomentowała z kolei anonimowa sędzia, na Twitterze ukrywająca się pod pseudonimem Cichociemny Sędzia #FBPE.

Wbrew tym informacjom, pismo o likwidacji poznańskiego wydziału gospodarczego - jak podaje Radio Poznań - nie wpłynęło jeszcze do sądu. Bartłomiej Przymusiński pozostaje w poznańskim sądzie - będzie orzekał w sprawach gospodarczych. Nie rezygnuje także ze stanowiska rzecznika Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

Reklama