Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

Będą budować nowe drogi rowerowe na ul. Grunwaldzkiej. Utrudnienia od poniedziałku!

j
niedziela, 24.03.2019 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 24.03.2019 r., godz. 13.30
Będą budować nowe drogi rowerowe na ul. Grunwaldzkiej. Utrudnienia od poniedziałku!
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie podpisały umowę na wykonanie prac budowlanych, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
55 796
odsłon

Według planów pod koniec 2019 roku rowerzyści będą mieli do dyspozycji nowe drogi rowerowe wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ul. Słonecznej / Ostroroga.

W ramach zadania powstaną drogi rowerowe po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej oraz wyremontowana zostanie nawierzchnia przyległych chodników. Trasa dla kierujących jednośladami będzie dwukierunkowa, z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej. Dodatkowo wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, co zdecydowanie ułatwi mieszkańcom i gościom MTP włączenie się do ruchu w ulicę Grunwaldzką – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace w tym miejscu mają się rozpocząć już w przyszłym tygodniu. W związku z tym od poniedziałku na 25 marca, na dwóch pierwszych odcinkach ul. Grunwaldzkiej, na które wejdą ekipy budowlane, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stolarską do skrzyżowania z ulicą Bukowską roboty będą prowadzone na południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej, a dopuszczalna prędkość zmniejszona zostanie do 30 km/h. Prace związane z wymianą nawierzchni na wlotach skrzyżowań z ul. Grunwaldzką mają być prowadzone w godzinach wieczornych, z zastosowaniem ręcznego kierowania ruchem. Piesi będą mogli się poruszać wygrodzonymi korytarzami – zapowiadają PIM. Do 40 km/h ograniczona zostanie dopuszczalna prędkość na drugim z odcinków, na którym w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace – od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga. Tam również roboty prowadzone będą  na południowej jezdni i chodniku, a dla pieszych przygotowane zostaną wygrodzone korytarze – dodają.

Piesi, rowerzyści i kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Reklama