Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

Kolorowy pochód żałobny przeszedł ulicami Poznania

j
niedziela, 24.03.2019 r.
godz. 18.30
j | niedziela, 24.03.2019 r., godz. 18.30
Kolorowy pochód żałobny przeszedł ulicami Poznania
fot. Maciej Kopiński

Tradycyjny „Pogrzeb Zimy” zakończony został topieniem marzanny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pochód żałobny wyruszył o godzinie 14:00 i przeszedł od ulicy Święty Marcin do Mostu Rocha. Pogrzeb Zimy odbędzie się już po raz 9, Rowerowe Powitanie Wiosny już po raz 27, ale po raz drugi łączymy siły by maszerując, pedałując i trąbiąc, kolorem, ogniem i radością zbudzić Miasto Poznań ze snu zimowego! Chodźcie z nami przegonić złe duchy i przyciągnąć słońce by rządziło absolutnie i niepodzielnie – zachęcali organizatorzy.

W tym roku podczas wydarzenia zbierane były datki na Fundację Dom Autysty, która buduje swoją siedzibę na Ogrodach i potrzebuje wsparcia.

Przed pochodem na  ul. Święty Marcin 75 odbywały się warsztaty dla całych rodzin.

Trasa korowodu:

Św. Marcin, Ratajczaka, Plac Wolności, Paderewskiego, Stary Rynek, Woźna, Ewangelicka, Stare Koryto Warty, Most Św. Rocha.

Trasa rowerowego peletonu:

start na rogu deptaku Św. Marcin/Gwarna, Święty Marcin, Ratajczaka, plac Wolności, al. Marcinkowskiego, plac Wolności, Ratajczaka, 27 grudnia, Fredry, Kościuszki, Taczaka, Ratajczaka, Kościuszki, Półwiejska, plac Wiosny Ludów, Szkolna, Jaskółcza, Wrocławska, Stary Rynek, Woźna, Ewangelicka, park Stare Koryto Warty, Wartostrada i koniec na parkingu przy Moście Rocha.

Reklama